2021-10-27, trečiadienis, 12:08.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:26, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 9:36.

Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicijos Pašešuvyje

2017-04-13, paskelbė Lina Andrulienė
 Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicijos Pašešuvyje

   “Gavėnia yra nauja pradžia, kelias, vedantis į tikrą tikslą – Prisikėlimo Velykas, Kristaus pergalę prieš mirtį. Ir visada šis metas kviečia mus atsiversti: krikščionis pašauktas grįžti pas Dievą „visa savo širdimi“ (Jl 2, 12).

 

Pašešuvio kaimo bendruomenė Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradiciją puoselėja nebe pirmą dešimtmetį. Ir siekia, kad ji nenutrūktų.

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Didžiosios savaitės pirmadienio pavakarę, Pašešuvio bendruomenės tikintieji susitelkė bendrai maldai. Padedant Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui, buvo giedami Žemaičių Kalvarijos kalnai, meldžiamasi už mirusiuosius.

 

 Po bendros, nuoširdžios maldos niekas neskubėjo skirstytis, draugiškai šnekučiavosi, dalinosi  savo džiaugsmais, rūpesčiais, gėrė arbatą – buvo kuklios gavėniškos  vaišės.

 

Anot popiežiaus Pranciškaus, „Melskimės vieni už kitus, kad būdami Kristaus pergalės dalininkai, mokėtume atverti savo duris silpnam ir vargšui. Tada galėsime pilnatviškai išgyventi ir paliudyti Velykų džiaugsmą“.

 

Esame dėkingi Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui ir visiems Pašešuvio kaimo bendruomenės giedotojams  už jaukią,  prasmingą popietę.

 

 Pašešuvio k. bendruomenės narė Vytautė Laukšienė

Contact formŠios dienos vardadieniai