2021-10-27, trečiadienis, 13:46.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:26, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 9:36.

Užkalniuose įgyvendinti kaimo plėtros programos projektai

2019-12-04, G. Kybartas
Užkalniuose įgyvendinti kaimo plėtros programos projektai

Užkalnių kaimo bendruomenė sėkmingai  įgyvendina socialinius projektus ir programas. Tęstinis ,,Vaikų dienos užimtumo centro“ projektas ir ,,Kompleksinės paslaugos šeimai“. Jų bendras tikslas – teikti kompleksinę pagalbą šeimoms, siekiant įgalinti, įveikti iškilusius sunkumus ir krizes, savarankiškai pasirūpinti savo šeimos gerove , siekiant išspręsti vaiko laisvalaikio užimtumo problemas. 

 

Kadangi Vaikų dienos centre vaikams teikiamos dienos socialinės priežiūros paslaugos, organizuojamas nemokamas maitinimas ir turiningas laisvalaikis,   reikalingos ir šiltos higienos reikalavimus atitinkančios patalpos, o tai pareikalauja nemažai komunalinių išlaidų.  Bendruomenės salėje repetuoja ir  Nemakščių seniūnijos saviveiklininkai. Dalį komunalinių išlaidų yra apmokama iš vykdomų projekto lėšų, tačiau to nepakanka.

 

Užkalnių kaimo bendruomenė 2019m. pateikė Raseinių rajono savivaldybei pagal kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių ir kitų su kaimo veikla susijusių NVO veiklos rėmimo programą dvi paraiškas ,,Dalinis komunalinių išlaidų kompensavimas“ ir ,,Materialinės bazės stiprinimas bendruomenėje“.                

 

Abiejų paraiškų tikslai pasiekti, uždaviniai įgyvendinti. Bendruomenė  apmokėjo patirtas komunalines išlaidas (patalpų šildymas, elektros energija), praturtino materialinę bazę (įsigijo informacinį stendą, vaikų išvykoms šaltkrepšį).

Bendruomenės veikla kaime bus tęsiama, jaukiuose šiltuose namuose vyks įvairūs užsiėmimai, popietės, repetuos saviveiklininkai.                                                                                          

 

Prie visų projektinių veiklų aktyviai prisideda bendruomenės nariai. O projekto rezultatais džiaugiasi visi: vaikai, jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės.

 

Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas

Contact formŠios dienos vardadieniai