2021-10-27, trečiadienis, 13:16.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:26, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 9:36.

Užkalniškių išvyka į Biržų kraštą

2019-09-25, G. Kybartas
Užkalniškių išvyka į Biržų kraštą

Bent trumpam pamiršti kasdienybės rūpesčius šio kaimo gyventojams padėjo išvyka į Biržų kraštą, kuri buvo vykdoma iš Europos socialinio fondo skirtų lėšų pagal projektą „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016-2019m. Raseinių r.“. Kelionėje dalyvavo 43 žmonės.

 

Pirmiausia lankytasi Biržų pilyje. Čia maloni gidė išsamiai supažindino su šio krašto ir pačios pilies istorija, paskatino išbandyti virtualias senovinių ginklų galimybes.

 

Bene daugiausiai emocijų suteikė sekantis išvykos sustojimo taškas - Eko basų kojų parkas, esantis šalia Biržų miesto. Tai yra 1200 metrų ilgio takas su pačia įvairiausia danga - smėlio ir juodžemio, kankorėžių, nendrių, šiaudų, žvyro ir skirtingo dydžio akmenų ruožai. Radome čia ir melioracijos griovį su tilteliu, ir dar kelias atkarpas su vandeniu. Šios pramogos autoriai pasirūpino suoleliais, kad atrakcijos dalyviams būtų kur prisėsti ir pailsėti. Maloniai nustebino parko įkūrėjų padarytos išradingos vietelės linksmoms fotosesijoms.

 

Toliau kelionės maršrutas vedė į Kirkilų kraštovaizdžio draustinį. Pats svarbiausias objektas čia buvo Kirkilų apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į karstinių ežerėlių gausybę.

 

Na, ir pabaigai aplankėme vieną iš žymiausių Lietuvos smegduobių -  Karvės olą. Kadangi diena buvo vasariškai puiki ir karšta, ne visi turėjo noro ir jėgų nusileisti į šios įgriuvos apačią, tačiau tie, kurie nulipo žemyn, galėjo pasimėgauti ir atsigaivinti iš olos gelmių sklindančia vėsuma. Pasak legendų, šioje vietoje kadaise skradžiai žemę prasmego karvė. Taip atsirado  įgriuvos pavadinimas, o biržiečiai nepatingėjo ir pastatė paminklą karvutei šalia, parodydami, kad myli savo kraštą  ir laukia turistų.

 

Išvyka užkalniškiams suteikė daug įspūdžių, emocijų, gero laiko, praleisto  kartu, ir tapo energetiniu užtaisu ateities planų įgyvendinimui.

 


Projekto vadovė Loreta Šimaitienė

 

Contact formŠios dienos vardadieniai