2021-12-06, pirmadienis, 08:20.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:41, leidžiasi 16:02, dienos ilgumas 7:21.

Raseiniuose duris atvėrė ekologiškų prekių parduotuvė „ekoLaimė.lt“

2013-07-29, paskelbė Giedrius Germanavičius
Raseiniuose duris atvėrė ekologiškų prekių parduotuvė „ekoLaimė.lt“

   Jau kuris laikas ekologiškų prekių Raseiniuose galima įsigyti naujai duris atvėrusioje „ekoLaimė.lt“ parduotuvėje, įsikūrusioje adresu Dubysos g. 10. Apie sveiką gyvenseną, ekologiją bei prekybą ekologiškais produktais kalbamės su parduotuvės savininku Nerijumi Korbutu.

 

 

   Esate raseinietis, čia augote, mokėtės, bet Jums teko gyventi ir svetur. Papasakokite, prašau, kodėl emigravote ir kodėl nusprendėte grįžti.

 

 

   Man, kaip ir didelei daliai tautiečių, teko ragauti emigranto duonos. Tris metus gyvenau Didžiojoje Britanijoje. Tačiau visada traukė namo. Grįžti, įleisti nagus į mūsų protėvių žemę ir nebepaleisti. Nors, gyvenant emigracijoje, mano kalbas apie grįžimą į Lietuvą aplinkiniai palydėdavo piršto pasukiojimu prie smilkinio – grįžau ir džiaugiuosi. Vos grįžęs ėmiausi savo mėgstamiausios veiklos – bitininkystės. Prof. Algirdas Amšiejus man grįžusiam pasakė: „Mielas bičiuli, jei iškeitei saldų emigranto pyragą į sūrų bitininko prakaitą, imtis to profesionaliai ir tebūnie bitininkystė tau ir tavo šeimai Duona.“ Tai buvo lūžis. Iki emigracijos bitininkyste dešimt metų užsiiminėjau mėgėjiškai ir jau ketvirtus metus bitininkauju profesionaliai. Bitės auginu naujos kartos daugiaaukščiuose aviliuose, itin didelį dėmesį skiriu bičių ligų gydymui ir ligų profilaktikai, savo darbo metodikoje diegiu naujoves. Dabar turiu per 40 bičių šeimų. Aktyviai dalyvauju Lietuvos bitininkų sąjungos veikloje, domiuosi apiterapeutų pasiekimais. Šį rudenį vyksiu į pasaulinį bitininkystės ir apiterapijos kongresą „Apimondija“, Kijeve. Neabejoju, kad ten pamatysiu ir sužinosiu daug įdomių dalykų, o žinias pritaikysiu praktikoje, bei parvešiu mūsų krašto bičiuliams. 

 

 

   Kada ir kodėl susidomėjote ekologiškais produktais? 

 

 

   Tenka girdėti, jog ekologija - tiesiog mada, kuri tuoj praeis. Toli gražu. Yra gamintojų, manipuliuojančiu žodeliu „eko“ savo produkcijos pakuotėse. Mano nuomone, tai nėra tikroji ekologija. Ekologiški produktai tai ne tik tie, kurie turi gražias žalias etiketes, bet ir mūsų pačių ar tikrai ekologiniuose ūkiuose užaugintos daržovės, javai, mėsa, pieno produktai, pačių soduose užaugę obuoliai ar švariose apylinkėse surinktos vaistažolės. Ekologijos poreikis neatsirado per vieną dieną, šis gyvenimo būdas natūraliai formavosi kaip ilgalaikio domėjimosi produktų sudėtinėmis dalimis, etikečių skaitymo pasekmė. Nesiekiu gąsdinti, bet tai, ką masiškai vartojame ir kaip gyvename šiandien, yra uždelsto veikimo bomba. Siūlau atkreipti dėmesį į susirgimų onkologinėmis ligomis mąstus, įvairias alergijas ir t.t.

 

 

   Kodėl nusprendėte kurti verslą Raseiniuose?

 

 

   Raseiniai - starto linija. Ieškome galimybių kurti tokias krautuvėles ir kituose Lietuvos miestuose. O kur dar startuoti, jei ne namie? Žiūrint vien iš verslo pusės, yra ir paprastesnių būdų uždirbti pinigus. Mums rūpi ir šviečiamoji veikla, turime norą bent kruopelyte prisidėti  atsiliepiant į gamtos pagalbos šauksmą.

 

 

   Kaip gimė parduotuvės „ekoLaimė.lt“ idėja?

 

 

   Idėja gimė iš poreikio. Suvokus, kuo mes prausiamės, skalbiame, valome namus ir maitinamės pasidarė sudėtinga gyventi. Reikėjo rinktis arba atsisakyti visų civilizuoto pasaulio teikiamų patogumų ir nusikaldinus ietį kraustytis gyventi į girią, arba ieškoti išeičių, auksinio viduriuko, kompromiso, kaip mažiau kenkti sau  ir aplinkai, per daug neapsisunkinant kasdienos. Juk visai nebūtina misti tik šaknelėmis, gyventi be elektros, žiemą kasryt šokti tik į eketę ar sportuoti iki nukritimo. Manau, užtenka protingai riboti besaikį vartojimą, liautis pirkus visas „akcijas“, retsykiais po miestą pasivaikščioti pėsčiomis, nebijoti pralėkti su dviračiu. Viskas prasideda nuo mažų dalykų. Supratome, jog tuo suinteresuotų žmonių yra ir daugiau, tuomet gimė mintis atidaryti parduotuvę.

 

 

   Kuo ypatingas parduotuvės „ekoLaimė.lt“ asortimentas?

 

 

   Didžiuosiuose šalies miestuose yra parduotuvių, kuriose galima įsigyti panašios produkcijos. Raseiniuose esame vieninteliai, tik „ekoLaimė.lt“ parduotuvėje galite įsigyti kokybiškų sertifikuotų švaros, higienos priemonių, įvairių  žolelių, aliejų, natūralios kosmetikos, pilstomų augalinės sudėties kvepalų, Himalajų druskų produktų,  prieskonių, itin aukštos kokybės grūdinių produktų, produktų be glitimo, natūralių sulčių, na ir, žinoma, visų bičių produktų iš mūsų šeimos bityno, kuriame dirbame visi trys: aš, žmona Edita ir jaunoji bitininkė Izabelė.

 

 

   Ar ateityje bus galima įsigyti „ekoLaimė.lt“ prekių internetu?

 

 

   Be jokios abejonės. Šiuo metu kuriamas internetinis „ekoLaimė.lt“ puslapis bei elektroninė parduotuvė. Rugpjūčio mėnesį startuosime ir internete. Dabar produktus, akcijas ir naujienas pristatome soc. tinklo „Facebook“ erdvėje. 

 

 

   Kaip Jūs pats asmeniškai prisidedate prie gamtos išsaugojimo? Kaip atsižvelgiate į aplinkosaugą versle?

 

 

   Jei Žemėje mirtų paskutinė bitė, praėjus 4 metams, mirtų ir paskutinis žmogus. Reikia gyventi ir galvoti: o kokioje Žemėje gyvens mūsų vaikai, ar jie dar galės džiaugtis natūralia pieva, upe, ežeru, mišku ar jūra. Įsisąmoninus žmogui tenkančią atsakomybę, nebeįmanoma gyventi nemąstant apie poelgių pasekmes. Versle - taip pat. Dažnai matome daug gražių verslo aplinkosauginių iniciatyvų. Žinoma, daug ir žalos. Lietuvoje didelę ilgalaikę žalą gamtai daro ne tik pramonė, o ir stambieji ūkininkai stipriai besibičiuliaujantys su agrochemijos gigantais, kurių dauguma susiję su GMO verslu. Bet tai - jau atskira tema...

 

   „ekoLaimė.lt“ siūloma produkcija tiesiogiai prisideda prie aplinkosaugos, tačiau būdų dirbti kuo mažiau žalojant gamtą yra ir daugiau. Net neabejoju, jog, atsiradus bent kiek labiau išvystytai infrastruktūrai, iškart persėsčiau į elektroautomobilį ir t.t.
Sunku suvokti, kodėl to neskatina stambiosios įmonės, naudojančios šimtus lengvųjų automobilių ir turinčios tam resursų.

 

   Mūsų ateities planuose - įvairios aplinkosauginės iniciatyvos, akcijos, į kurias kviesime moksleivius ir jų tėvelius. Taip pat ruošiamės organizuoti seminarus, į kuriuos kviesime alternatyvios medicinos specialistus, žolininkus, natūralios kosmetikos gamintojus.

 

   20 metų nepriklausomybės, mano nuomone, pakankamas laiko tarpas suprasti, jog Lietuva, mes, mūsų namai nėra užsienio sąvartynas. Po ilgų dešimtmečių atskirties nuo vakarų, natūralu, jog norėjosi visko ir daug. Kai tai gavome – prasidėjo besaikis vartojimas. Gal dabar laikas keistis? Manau, jog žalinga galvoti, kad vieno žmogaus pastangos vis tiek nesustabdys globalinio atšilimo, nieko nepakeis ar panašiai. Kiekvieno mūsų maži žingsneliai, maži geri darbai Žemės labui tikrai padarys pasaulį žalesnį, švaresnį, gražesnį...

 

 

   Dėkoju Jums už pokalbį.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Draugaukime „Facebook“ tinkle:

 
 
Contact formŠios dienos vardadieniai