2020-07-06, pirmadienis, 02:19.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:03, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:4.

Rajoninis „Žynio“ konkursas Viduklės gimnazijoje

2017-04-05, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Rajoninis „Žynio“ konkursas Viduklės gimnazijoje

Terminų žodyne aiškinama, kad žynys yra tas, kas viską žino, atspėja; burtininkas.

 


   Būtent tokie vaikai rinkosi į Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje kasmet vykstantį „Žynio“ konkursą iš įvairių Raseinių rajono mokyklų. Susirinko net 26 trečiokai ir ketvirtokai, kad pasitikrintų savo žinias ir, žinoma, išsiaiškintų, kas gi šiemet taps pirmuoju Žyniu.

 

   Susirinkusius svečius pasveikino Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos antrokas Pijus Povilaitis, kuris padeklamavo Mildos Lileikienės eilėraštį „Atvirkščia pasakaitė“.

 


    Konkurso dalyviai turėjo įveikti septynias įvairias, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytojų Silvos Vitauskienės, Editos Lukošienės, Raigedos Buzienės ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokytojos Virginijos Ralienės, parengtas užduotis. Mokiniams, iš kelių duotų atsakymų, reikėjo pasirinkti vieną teisingą, įvardyti sportininkus ir sporto šakas, išgirdus muziką, parašyti kūrinio pavadinimą ir autorių, orientuotis Europos žemėlapyje... Sunkiausiai mokiniams sekėsi įveikti žymių žmonių, LRT laidų vedėjos Bernadetos Lukošiūtės, Kelmės krašto muziejaus etnografės Linos Užomeckienės ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus, užduotus labai įdomius, tačiau sudėtingus klausimus.

 


   Net nepajutome, kaip greitai prabėgo laikas ir visos užduotys buvo išlukštentos. Liko komisijai suskaičiuoti taškus ir paskelbti rezultatus. Neaišku, ar viską žinojo, ar atspėjo, ar kokius nors burtus naudojo, bet šiemet geriausias žinias parodė ir pirmaisiais Žyniais tapo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos trečiokas Jonas Kepuraitis ir Raseinių Šaltinio progimnazijos ketvirtokė Gunda Bružaitė. Tarp trečiokų antrą ir trečią vietas pasidalijo Urtė Baukytė iš Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bei Izabelė Kilčiauskaitė iš Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos. Ketvirtokė Emilija Kreimerytė (Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla) savo žiniomis iškovojo antrą vietą, o Gabija Kvietkutė (Raseinių Šaltinio progimnazija) – trečią vietą.


   Raseinių rajono švietimo centro metodininkė Saulė Sitavičienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Jonaitienė pasidžiaugė mokinių žiniomis ir juos apdovanojo.

 


Edita Lukošienė ir Raigeda Buzienė
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos
pradinių klasių mokytojos metodininkės


 

Contact formŠios dienos vardadieniai