2021-10-27, trečiadienis, 13:48.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:26, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 9:36.

Projektas „Čia mano žemė, mano gimtinė“

Projektas „Čia mano žemė, mano gimtinė“

    Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Žemės diena, astronominis pavasaris. Šios gražios šventės proga, norime prisiminti, jog pavasario lygiadienis – Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Šią dieną pasitikome įgyvendindami projektą ,,Čia mano žemė, mano gimtinė“.

   Vaikai įvairių veiklų metu daug sužinojo apie žemę ir jos gamtą. Valandėlės ,,Papuoškime aplinką“ metu savarankiškai gamino dekoracijas ir pasipuošė salę Žemės dienos šventei.

     Šventinis rytmetis ,,Aš myliu savo žemę – savo gimtinę“, skirtas Žemės dienai prasidėjo ugdytinių: Karilės, Adomo ir Arono mamų pamokančiu spektakliuku ,,Kaip ožiukas žemę laikė”. Supratę, kokia svarbi Žemė ir ką gali padaryti draugystė, sustoję į ratą sudainavome dainą ,,Žemėj Lietuvos“. Vėliau vaikai savo žinias apie Žemėje vykstančius reiškinius, gyvenančius gyvūnus, augančius augalus atskleidė ,,Protų mūšyje”.

    Darželio bendruomenė įsijungė į Raseinių rajono Dubysos regioninio parko direkcijos organizuojamą akciją “100 paukščių žinia Lietuvai“. Piešėme, kirpome, lankstėme iš popieriaus 100 paukščių, ant jų užrašėme palinkėjimus Lietuvai ir visus pakabinome darželio kieme ant medžio. Paukščiai – tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Juos vaikai ne tik gamino iš popieriaus, bet ir piešė piešinius parodai ,,Į Lietuvą grįžtantys paukščiai”, kuri buvo surengta Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojojoje bibliotekoje, Nemakščių filiale. Gražiausi bus išrinkti parodos lankytojų ir išsiųsti į Marijampolės lopšelio-darželio ,,Rūta“ organizuojamą piešinių parodą ,,Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“.   

    Įgyvendinant šį projektą buvo puiki galimybė skleistis vaikų saviraiškai, kūrybiškumui, iniciatyvumui, ugdėsi pagarba gimtajam kraštui, žemei, gyvybei. 

      Dėkojame ugdytinių tėveliams už geranoriškumą, pagalbą, supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

                                                                                                                             Auklėtoja Regina Zudmonienė

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai