2019-05-26, sekmadienis, 09:16.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:06, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:41.

Nemakštiškiai vasarą palydėjo pliaupiant lietui

2017-08-29, paskelbė Lina Andrulienė
   Nemakštiškiai vasarą palydėjo pliaupiant lietui

Greitai prabėgo vasara, dosnia šiluma šiemet mūsų nelepinusi, lietaus debesis ant žemės išpilsčiusi, tačiau gausų derlių laukuose subrandinusi. O mes, nemakštiškiai, atsisveikinome su ja, su gandrais, švęsdami tradicinę vasaros palydų šventę ,,Lik sveika, vasarėle“.

 

Šventė prasidėjo Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčioje Šv. Mišiomis, kurias aukojo klebonas Arūnas Bladžius. Nors tądien gamta nelepino geru oru, bet šventiškai nusiteikia nemakštiškiai ir svečiai rinkosi į papuoštą Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos vasaros estradą. Čia visų laukė edukacinė programa ,,Pynimas iš šiaudelių“, kurią pristatė viešnia iš Betygalos Janina Baltkojienė, vietos amatininkų mugė, nemokamos pramogos mažiesiems - gaila, kad dėl pliaupiančio  lietaus vaikučiai negalėjo tuo pasidžiaugti.

 

Sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Ona Aldona Radčenko, o sveikinimus lydėjo nuotaikingos  Viduklės k. c. solistės Paulinos Kisieliūtės (vad. L. Matelienė), vokalinio terceto (vad. L. Matelienė), Berteškių k. c. vokalinio Erikos ir Justino dueto (vad. J. Pužaitienė),  Girkalnio k. c. liaudiškos muzikos kapelos ,,Gojus“ (vad. A. Vaitiekūnas) atliekamos dainos bei Nemakščių k. c. moterų tautinių šokių kolektyvo (vad. Ž. Lembutienė, L. Andrulienė) šokis. Visiems koncertavusiems dovanas įteikė viena iš UAB ,,Žvirzdė“ savininkų  Daiva Šimaitienė. Ši UAB - nuolatinė mūsų renginių rėmėja.

 

Surengus kasmetį gražiausiai tvarkomų sodybų konkursą - apžiūrą ,,Gražinkime savo aplinką“  radosi itin daug padėkų, apdovanojimų vertų žmonių, kuriems reikia padėkoti už gražius gėlynus, meilę ir dėmesį savoms sodyboms, darbštumą, tvarkingumą, puikų miestelio ir visos seniūnijos reprezentavimą, naujoves. Gražiausiai tvarkomų vienkiemių nominacijoje pirmą vietą laimėjo  Reginos ir Antano Pratašių  vienkiemis. Gražiausiai tvarkoma kaimo sodyba pripažinta Jolantos ir Gitano Kybartų namų aplinka. Miestelio sodybų grupėje pirma vieta Reginos ir Algirdo Žukauskų sodybai. Gražiausiai tvarkoma įstaiga išrinkta Žydrūno Vitkausko kavinė - baras. Patraukliausia kaimo bendruomenės buveine išrinkti Nemakščių bendruomenės santalkos namai. Jiems gražiausiai tvarkomų bendruomenių kategorijoje pripažintas ir Raseinių rajono 2017 metų konkurso - apžiūros ,,Gražinkime savo aplinka“ laureato vardas. Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis laureatams įteikė padėkas ir atminimo dovanėles. Pasidžiaugė, kad kiekvienais metais nominantų vis daugėja, miestelis gražėja.

 

Atsisveikinimo su gandrais šventės vedėjai Lina ir Juozapas džiaugėsi, kad išeidama vasara palieka ne tik gražių prisiminimų, bet ir labai konkrečių vertingų dovanų – laukų, daržų ir sodų derlių, gerų naujienų, įspūdingų pasiekimų. Jie pasidalijo smagia naujiena: šiais metais Nemakščių  miestelis jau 4 kartą tapo gražiausiai tvarkomu miesteliu Raseinių rajone. Šia gera žinia džiaugėsi visi šventės dalyviai. Nemakščių seniūnijos kaimo bendruomenių pirmininkai išsakė nuoširdžią padėką seniūnui Remigijui Laugaliui už puoselėjamą miestelio aplinką ir pagalbą tvarkant bendruomenių namų teritorijas.

 

Šventės metu dalyviai vaišinos gyventojų susineštais gardumynais, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame Nemakščių seniūnijos kaimo bendruomenių išradingoms gaspadinėms bei gaspadoriams. Smagiausia šventės dalis prabėgo itin greitai gausiam žiūrovų būriui linksmai šėlstant po balutes (mat vis lijo), skambant populiariosios muzikos grupės ,,Jonis“ dainoms.

 

Ačiū tariame gausiam būriui pagalbininkų, geranoriškai prisidėjusių organizuojant šventę: Nemakščių sen. kolektyvui ir seniūnui Remigijui Laugaliui, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei, Zitai ir Andriui Šalčiams, Daivai Žyvatkauskienei, Irenai Kliknienei, Algirdui Žukauskui, Almai  Stanislavičienei, Redai Mickuvienei, Virginijai Butkienei, Alfredui Galkauskui.  

Dėkojame Nemakščių seniūnijos kaimo bendruomenėms ir jų pirmininkams: Angelei Zubrickienei, Vaclovui Šimaičiui, Sanislavai Bukelienei, Gitanui Kybartui.

Šventės rėmėjams: UAB ,,Žvirzdė“ savininkams Daivai Šimaitienei ir Dariui Ivoškai, Leonui Tamulevičiui, Jolantai Žalkauskienei, Daliai Tautkienei, Jurgitai ir Ričardui Piragiams, Albinui ir Rimai Pratašiams, Dovilei ir Vaclovui Šimaičiams, Antanui ir Daliai Juškiams, Leonui Kinderiui, Sandrai ir Sauliui Masiuliams, Rimai ir Alfredui Bardauskams, Linai ir Dariui Mejeriams, Daliai ir Vidui Venckams, Rastidai ir Jonui Greičiams, Daliai ir Žydriui Vitkauskams, Reginai ir Stanislovui Masiuliams, Reginai ir Antanui Pratašiams, Vaidotui Masiuliui, Linai Barčienei, Linai Šneiderienei, Indrei ir Vitalijui Būziams.

                                                                                            Raseinių r. k. c. Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorė

 Lina Andrulienė

Contact formŠios dienos vardadieniai