2019-05-26, sekmadienis, 09:13.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:06, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:41.

Lietuvos šimtmečio minėjimas Balčiuose

Lietuvos šimtmečio minėjimas Balčiuose

Tėvynė mums yra žemė, kurioje mes užaugome, gimėme, kur pirma kartą pradėjome vaikščioti, kalbėti. Tėvynė mums ta vieta kur jaučiamės kaip namuose, visus pažįstame ir viską žinome.

Balčiai ypatingi savo gamta. Balčios hidrografinis draustinis, šalia vinguriuojanti upė - Balčia traukia žvilgsnį savo išskirtine juosta ir sodria žaluma, įvairiuose šlaitų atkrantėse. Balčios upė juosia ir stačiais šlaitais stūksantį Pabalčių piliakalnį. Čia gimė garsių žmonių, kurių nuveikti darbai, pasiekimai reikšmingi ne tik mūsų bendruomenei. Praeitis didinga ir garbinga. Žmonės – ramūs ir draugiški. Gyvename mažame Lietuvos kaimelyje ir tuo didžiuojamės.

Vasario 16 dienos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventę švęsti rinkomės į mūsų jaukius ir šiltus bendruomenės namus, kuriose Laisvę įprasminantys vėliavos spalvų simboliai ant langų pasitinka ir primena visiems, kokia svarbi ši data Lietuvai, kokia svarbi ji mums. Renginį sveikinimu pradėjo bendruomenės pirmininkė. Sugiedojome himną, atidengta atminimo lentelė prie bendruomenės namų, liks įstorija mūsų kaimui. Klausėme Kornelijos, Raimondos ir Rimantės gražių patrijotinių dainų. Sudainavome atlikėjo Andriaus Mamontovo dainą „Geltona, žalia, raudona“. Ir nesvarbu kiek mūsų svarbu, kad visi kartu didžiuojamės, kad mūsų tėvynė yra Lietuva.

Meilė savo gimtajam kraštui yra labai svarbi. Turime išsaugoti mūsų kraštui būdingas tradicijas ir kalbą, tausoti ir prižiūrėti gražųjį Lietuvos kraštovaizdį. Tik taip išugdysime ir ateinančioms kartoms meilę Lietuvai. Neretai girdime, kad šiuolaikiniam jaunimui trūksta tautinės savimonės, patriotiškumo, lietuviškumo ir meilės tėvynei. Jei nuo pat mažų dienų išmokysime vaiką dalintis su kitais, silpnesniais už save, mokysime užjausti nuskriaustą, kartu rodydami savo gerą pavyzdį, ateityje aplink mus bus visas gerumo medelynas. Manau, jog kiekvienam mūsų gimtasis kraštas yra labai svarbus. Tai pats gražiausias ir širdžiai mieliausias lopinėlis visame pasaulyje. Tai vieta, kurioje mes gimėme ir augame, patiriame nepakartojamus įspūdžius. Gimtasis kraštas – namai, kurių negalima pamiršti, kurie palydi išeinant, pasitinka grįžtant ir laukia grįžtančių...

Kai savanaudiški interesai tampa pagrindiniu žmonių veiklos varikliu, tuomet teisingumui nebelieka vietos. Visuomenėje nyksta solidarumas, auga susvetimėjimas, tarp turtingųjų ir vargšų atsiveria neperžengiama bedugnė. Teisingumo stoka yra be galo pavojingas reiškinys, laisvės keliu žengiančiai visuomenei, ir galime tik apgailestauti, kad esame šio reiškinio liudininkai. Šiandien daug kas kelia nerimą, bet labiausiai – nykstanti meilė ir pagarba žmogui. Apie meilę kalba visi, ir dažniausiai tie, kurie myli tik save, bet tikros meilės, tarsi oro, kuriuo kvėpuojame, labai pasigendame.

 Ar mylėti tėvynę žmogaus pareiga? Patriotiškumas, pagarba tėvynei visais laikais buvo viena didžiausių vertybių. Ar ši vertybė išliko iki šiandienos?  Ar privalome ją mylėti ir ar tai pareiga? Pareigą tėvynei kiekvienas galime suprasti skirtingai, tačiau pareiga tėvynei gyvuoja kiekvieno mūsų širdyse ir privalome ją ne tik jausti, bet ir vykdyti .Džiaukimės, minėkime, skanduokime ir širdyse nešiokime meilę Lietuvai ištisus metus ir visą likusį gyvenimą.

 

            Bendruomenės pirmininkė

Contact formŠios dienos vardadieniai