2021-12-06, pirmadienis, 06:58.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:41, leidžiasi 16:02, dienos ilgumas 7:21.

Kredito unijos tapo vienomis svarbiausių žemdirbių finansinių partnerių (1)

2013-10-10, paskelbė Giedrius Germanavičius
Kredito unijos tapo vienomis svarbiausių žemdirbių finansinių partnerių

   Per pirmus septynis 2013 metų mėnesius 63 kredito unijų, priklausančių Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai, išduotas žemės ūkio paskirties paskolų portfelis pasiekė 142,54 mln. Lt ir buvo 12,3 proc. didesnis nei tuo pačiu metu pernai (126,88 mln. Lt). Šių paskolų sutarčių skaičius padidėjo 12,4 proc. iki 2261 (tuo pačiu periodu pernai – 2011).

 

 

   „Augančius kredito unijų rezultatus žemės ūkio srityje lemia beveik dviejų dešimčių metų įdirbis tenkinant ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių finansinius poreikius. Kryptingai įgyvendinama strategija, kurios pagrindas – atsižvelgiant į žemės ūkio sektoriaus specifiką teikti palankiausias kreditavimo sąlygas rinkoje – leido kredito unijoms tapti strateginėmis žemdirbių partnerėmis daugelyje rajonų ir prisidėti prie nuoseklaus agroverslo sektoriaus augimo“, – sakė LCKU valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

 

 

   Pasak F. Dirginčiaus, pastaraisiais metais žemdirbiams didinant investicijas į tradicinių ir naujų žemės ūkio šakų plėtrą, auga ne tik apyvartinių lėšų poreikis, bet ir ūkių modernizavimo projektų finansavimo apimtys: „Vis daugiau žemės ūkio sektoriaus dalyvių finansavimo lėšų poreikį sprendžia su kredito unijų pagalba. Tai liudija apie išaugusį pasitikėjimą kredito unijomis, veikiančiomis kooperatinės bankininkystės principais ir suteikia pagrindo tikėtis, kad žemės ūkiui skirtų paskolų portfelis augs ir toliau“.

 

 

   Žemės ūkio rūmų vadovo Andriejaus Stančiko manymu, žemdirbių partnerystė su kredito unijomis itin sustiprėjo po ekonominės krizės, kai daugelis kitų finansinių paslaugų rinkos dalyvių sugriežtino kreditavimo sąlygas.

 

 

   „Kredito unijos sugebėjo pasiūlyti tai, ko labiausiai reikia į priekį siekiantiems judėti ūkininkams – finansinį lankstumą, t.y. kreditus su optimaliu palūkanų dydžiu ir palankiomis grąžinimo sąlygomis. Šis privalumas šiandien, kai žemės ūkio perspektyvos jau gerokai šviesesnės, yra ne mažiau svarbus. Žemdirbiams taip pat imponuoja specialiai jiems skirtos iniciatyvos, tokios kaip išskirtinės paskolų sąlygos prieš pavasario sėją, kai finansavimo lėšų poreikis išauga kelis kartus“, – sakė Žemės ūkio rūmų vadovas.

 

 

   Kredito unijos lyderių pozicijas įtvirtino ir bendradarbiaudama su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu. Per pirmąjį šių metų pusmetį kredito unijų suteiktų paskolų su garantijomis suma buvo didžiausia iš visų Lietuvos kredito įstaigų ir sudarė 30 proc. garantijų sumos, kai tuo tarpu pernai šis rodiklis buvo 24 proc.

 

 

   Lietuvoje veikia 74 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir Asociacijai Lietuvos kredito unijos. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia platų paslaugų spektrą, tokių kaip el. bankininkystė „i-Unija“, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Šių 63 kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija. LCKU sistemos kredito unijos aptarnauja per 139 tūkst. narių, bendras turtas sudaro 1,63 mlrd. Lt.

 

 

   Kredito unija – bendruomenės sukurta kooperatinė bendrovė, teikianti finansines paslaugas. Šią kredito įstaigą valdo ir kontroliuoja jos nariai vadovaudamiesi kooperatiniu principu: vienas narys – vienas balsas.

 

 

 

www.lku.lt

 

 

 

Contact form

 

Sima 2019-03-07 16:17:09 IP: 84.240.31.82

Geriausias sprendimas savo finansinems problemoms yra https://www.firstfinance.ltŠios dienos vardadieniai