2019-05-25, šeštadienis, 20:58.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:08, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:38.

Dviračiais pas aštuonratį

2017-10-24, Vygantas Kilčauskas, Dubysos regioninio parko direktorius
Dviračiais pas aštuonratį

Aktyvaus laisvalaikio organizatorius DayOut.lt š. m. spalio 28 d. (šeštadienį) kviečia dviratininkus į 50 km žygį po Raseinių rajono vakarus – įdomųjį Nemakščių kraštą. 

 

               Žygio maršrute gausu lankytinų objektų – Aštuonračio muziejus, kuriame susipažinsite su pirmojo pasaulyje aštuonračio savaeigio vežimo atsiradimo istorija, gimusia būtent Nemakščių krašte. Muziejuje tarp eksponatų kiekvienas atras savų prisiminimų – spausdinimo mašinėlę, su kuria rašė diplominį darbą, pirmąjį savo magnetofoną, netgi senąją mokyklos klasę, taip pat ir senąjį milicijos moskvičiuką, kuris atrodo kaip naujas. Žygio metu taip pat aplankysime Kryžkalnio monumentą, 3 – čią didžiausią Lietuvoje - Kriaučiaus akmenį, Ižiniškių ir Pabalčių piliakalnius, pakeliausim smagiais miškų keliukais. Bus ir bekelės, tiesa, simboliškai. Po žygio kiekvienas norintis galės paskanauti vietos gaspadinių pagamintų garsiųjų Viduklės koldūnų.

 

Keliausime daugiausia kaimų keliais, laukų ir miškų keliukais, vietomis – bekele, NET IR GELEŽINIU KELIU. Asfaltuotais keliais važiuosime apie 15 km. ĮSPĖJIMAS: daliEs lauko, miško keliukų ir bekelės ruožo būklė yra visiškai priklausoma nuo meteorologinių sąlygų, t. y. po lietaus jie gali tapti sunkai išvažiuojamais. Į ŽYGĮ NEREKOMENDUOJAMA KELIAUTI MIESTO TIPO DVIRAČIAIS. 

             

 

ŽYGIO PROGRAMA


10.00 – 10.30 žygeivių registracija pakelės kavinėje ,,Nikola“: Automagistralė Vilnius – Klaipėda 192,5 km, Ylių k., Raseinių raj.


10.40 – STARTAS


17.00 – 18.00 FINIŠAS (starto vietoje). Žygio aptarimas ir LEGENDINIŲ VIDUKLĖS KOLDŪNŲ RAGAVIMAS (porcija – apie 3 Eur).

 


Žygeivius kviečiame registruotis dayout.lt facebook paskyroje, arba el. paštu dayout.lt@gmail.com, arba telefonu (8 676) 35940.


Rekomenduojama į žygio kuprinę įsimesti sumuštinių, gaiviųjų gėrimų.


Žygio dalyvio mokestis – 4 Eur. Į dalyvio mokestį yra įskaičiuota ir auka Aštuonračio muziejukui (1 Eur).


Iki susitikimo Raseinių krašto laukiniuose vakaruose!


 

Contact formŠios dienos vardadieniai