2020-06-05, penktadienis, 13:52.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 17:6.

Atvelykio šventė Nemakščiuose

2018-04-11, paskelbė Lina Andrulienė
 Atvelykio šventė Nemakščiuose

Margas, spalvingas, tradicijomis ir papročiais apipintas Šv. Velykų laikas. Pavasarį kviečianti, gyvybę ir derlingumą skatinanti šventė – Velykos – mūsų kalendorinių švenčių rate trunka ilgiausiai. Prasidėjusi Verbų sekmadieniu, užbaigiama Atvelykiu. Atvelykis, Vaikų Velykėlės, Mažosios Velykėlės švenčiamos taip pat linksmai ir gyvybingai, kaip ir Velykos. Šeimininkės vėl dažo kiaušinius, kepa pyragus, vaikai daužo ir ridena margučius.

 

 

 

 

Puoselėjant senąsias Velykų šventės tradicijas Nemakščiuose buvo surengta Atvelykio šventė. Nuo pat ryto seniūnijos aikštėje rinkosi senųjų tradicinių amatų pateikėjai, kulinarinio paveldo puoselėtojai. Šventę pradėjo kiškiai Piškis ir Ilgaausis energinga mankšta. Savo atliekamomis dainomis mus džiugino RRKC vaikų ir jaunimo dainos studijos dainininkai (vad. L. Urniežiūtė), nuotaikingą etnoteatralizaciją "Kiškių pyragas" parodė Šilalės rajono kultūros centro Upynos kultūros namų mėgėjų meno kolektyvas (vad. R. Kapučinskienė ir R. Gužauskienė). Kiškiai Piškis ir Ilgaausis kartu su vaikučiais linksmai šoko, dainavo bei organizavo kiaušinių ridenimo varžybas, kuriose aktyviai dalyvavo mažieji nemakštiškiai. Šauniosios šeimininkės L. Lušienė ir G. Samušienė visus šventės dalyvius vaišino gardžia kiaušiniene.

 

 

Renginio metu vyko edukaciniai užsiėmimai: velti iš vilnos kiaušinius mokė Z. Šaltė, meduolinių kiškučių ir kiaušinių dekoravimo - D. Žyvatkauskienė, piešimo ant vandens ir inkilų gaminimo užsiėmimus organizavo L. ir R. Radžiai.

 

 

Energingieji kiškiai nuoširdžiai džiaugėsi seniūnijos aikštėje besipuikuojančiais Nemakščių seniūnijos kaimų bendruomenių, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Nemakščių darželio originaliai dekoruotais margučiais - milžinais, kuriais Nemakščių miestelio gyventojai ir  svečiai galėjo grožėtis nuo pat Šv. Velykų iki Atvelykio. Už kūrybingai dekoruotus margučius bendruomenių atstovams kiškučiai įteikė dovanėles. Už svarų indelį organizuojant Atvelykio šventę nuoširdžiai dėkoju Nemakščių seniūnui R. Laugaliui, J. Juščiui, L. Šneiderienei.

 

 

Nebūtų toks renginys įvykęs be rėmėjų. Tad ir organizatoriai, ir dalyviai dėkingi jiems: A. Bardauskui, L. Tamulevičiui, D. Tautkienei, R. Kaminskienei, L. Barčienei, S. Masiuliui, D. Šimaitienei. Margučius pavasarine žeme ridenome, pyragus ragavome, Velykės dovanomis dalinomės, tikėdami, kad sužaliuos gamta, žemėje pasėtas grūdas neš gausų derlių, o mūsų šeimose bus darna, džiaugsimės sveikata.

 

 

Kultūrinių renginių organizatorė Nemakščiuose Lina Andrulienė 

Contact formŠios dienos vardadieniai