2021-10-27, trečiadienis, 14:17.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 08:26, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 9:36.

Amatų dirbtuvės Nemakščių darželyje

Amatų dirbtuvės Nemakščių darželyje

    Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero dienos proga, puoselėjant senas tradicijas darželyje ir siekiant, kad vaikai darbą suvoktų kaip vertybę, kovo 5 dieną suorganizavome amatų šventę. Jos metu darželio bendruomenė buvo pakviesta susiburti bendrai kūrybinei veiklai, susipažinti su įvairiausiais amatais, veikti drauge su kitais.

    Renginys prasidėjo auklėtojos Jolantos pamokėle apie duonos kepimą. Vaikai pasigaminę po mažąjį kepalėlį duonutės ir laukdami kol duona iškeps, keliavo į salę plačiau susipažinti su siuvimo, mezgimo, nėrimo, medžio meistrų, vilnos vėlimo, puodžiaus amatais. Vaikai ne tik išgirdo apie šiuos amatus, bet ir patys išmėgino patikusį amatą. Mergaitės rinkosi įvairius amatus, o berniukus domino medžio meistro darbai. Jie kartu su darželio pagalbiniu darbininku Vytautu sukalė inkilą varnėnams. Net ir patys mažiausi darželio ugdytiniai, auklėtojai Reginai supažindinant su puodžiaus amatu, turėjo galimybę pasigaminti darbelį iš molio. Darželio raštvedei Zitai demonstruojant, vaikai mokėsi velti velykinį margutį. Didelio susidomėjimo sulaukė siuvėjos darbas, vaikai turėjo galimybę stebėti kaip siuvamas žaislas, kaip vyksta mezgimo, nėrimo darbai, bandė patys vyti siūlus į kamuolį. Dirbant net nepajutome kaip greit iškepė mūsų duonutė. Ir kokia buvo gardi pačių kepta duona su šilta žolelių arbata!

     Dėkingi esame Jokūbo mamai Ingai, Emilijos mamai Daliai, darželio darbuotojoms, kurios dalinosi savo patirtimi su ugdytiniais.

    Gera nuotaika, emocijos, juokas, šurmulys ir klegesys darželyje dar ilgai netilo. Ir kiek džiaugsmo buvo vaikams, kurie pagamintą darbelį galėjo parsinešti į namus.

 

                                                                                Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laimutė Šaparnienė

Contact formŠios dienos vardadieniai