2020-06-02, antradienis, 21:35.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

15- metų bendrystės Užkalniuose (1)

2019-04-11, Jūratė Dumskienė
15- metų bendrystės Užkalniuose

Balandžio 5 - osios vakarą į Užkalnių kaimo bendruomenės  salę atvyko gausus būrys svečių - seimo narė Vida Ačienė ir jos padėjėja Vaida Trupiūtė, naujai išrinktas Raseinių meras Andrius Bautronis, rajono tarybos narė  Ona-Aldona Radčenko, Raseinių socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė, Raseinių Vietinės Veiklos Grupės ,,Raseinių Krašto bendrija“ pirmininkas Vincas Blinstrubas, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, Nemakščių kultūros namų kolektyvas, Nemakščių bendruomenės „Santalka“ valdybos narė Zita Šaltė, Mažosios Viduklės kaimo bendruomenės atstovai, Pašešuvio kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Andrulienė ir seniūnaitis Saulius Luša, susirinko energingų ir smalsių kaimo gyventojų, bendruomenės narių atšvęsti garbingo Užkalnių kaimo bendruomenės 15 – os metų jubiliejų.


 

Gražiai papuošta salė ir pakili saviveiklininkų nuotaika  žadėjo puikų vakarą. Renginį pradėjo Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas, apžvelgdamas bendruomenės prasmingai nueitą kelią. Pirmininkas prisiminė bendruomenės kūrimo ištakas ir nelengvą pradžią, pasidžiaugė kiekvieno nario indėliu į bendras veiklas, pakvietė bendruomenės valdybą po obuolį, kaip skalsos, santarvės, bendruomeniškumo simbolį,  įdėti į gėrio vazą. Bendruomenės aktyvą apdovanojo medaliais su bendruomenės simboliu. Skambiomis dainomis visus susirinkusius sveikino Nemakščių seniūnijos bendruomenių mišrus jungtinis vokalinis ansamblis ( vadovas Remigijus Laugalis). Ypatingas suvenyras Gerumo obuolys “ Užkalnių bendruomenėje tradiciškai  skiriamas kasmet, žmonėms  už nuolatinį  rūpestį, nuoširdumą, idėjų palaikymą, paramą bei pagalbą bendruomenei, už  atsakingą, sąžiningą bei kruopštų darbą, aktyvią visuomeninę veiklą, nuoširdų bendradarbiavimą, saugios aplinkos kūrimą. Šiais metais jis pelningai atiteko Užkalnių kaimo seniūnaitei Genovaitei Samušienei. Gėrio taurę obuoliukais papildė ,, Vaikų dienos užimtumo centro“ vaikai kartu su vadove Loreta Šimaitiene, atnešdami džiaugsmo, kūrybiškumo, atsakingumo ir pagarbos vieni kitiems. Gitanas padėkojo ir įteikė padėkos raštą Loretai Šimaitienei už sėkmingai įgyvendinamus Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai ir Vaikų dienos užimtumo centro projektus. Bendrystės statulėlės įteiktos seniūnui Remigijui Laugaliui, už nuolatinę paramą bendruomenei bei įskiepytą kultūrinę kibirkštėlę ir kitiems socialiniams partneriams, su kuriais bendruomenė vystė ir vysto bendras veiklas, Raseinių socialiniam paramos skyriui, VVG ,,Raseinių krašto bendrijai, Pašešuvio kaimo bendruomenei, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijai, Nemakščių darželiui. Ilgesingai ir romantiškai nuteikė Raseinių kultūros Centro Šiluvoje vokalinių ansamblio ,,Harmonija“ melodijos (vadovas Saulius Beniulis). Po gražių eilių, kaimo bendruomenės pirmininkas į sceną pakvietė vieną pirmųjų bendruomenės įkūrėjų,  vieną aktyviausių bendruomenės valdybos narių, kuri paliko mūsų kaimą ir išsikėlė gyventi į miestą, tačiau liko ištikima mūsų bendruomenei Eugeniją Andriulaitienę ir įteikė jai atminimo dovanėlę. Bendruomenės padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą  ir savanorišką veiklą bendruomenės labui buvo apdovanoti Gediminas Kybartas, Virginija Jankauskienė, Ernesta Šidlauskienė, Remigijus Kybartas, Egidijus Kancevičius. Švelniai liejosi Raseinių kultūros Centro Šiluvoje vokalinių ansamblio ,,Ingrida ir draugai“ melodijos (vadovas Saulius Beniulis).

 

Atėjo metas pasisakyti svečiams. Gerbiama Seimo narė Vida palinkėjo bendruomenei kūrybingos ir darnios veiklos, pasidžiaugė susirinkusių žmonių gausa ir paminėjo, kad Užkalnių kaimo apylinkės vis gražėja, o žmonės stebina savo nuoširdumu.  Nuotaikingą žodį bei gražius palinkėjimus bendruomenei išsakė rajono meras Andrius Bautronis. Jis palinkėjo nepamiršti tautiškumo, dirbti susitelkus, visus klausimus spręsti kartu ir padovanojo Vyčio vėliavą. Nemakščių seniūnijos seniūnas Remigijus Laugalis pabrėžė išskirtinius mūsų bendruomenės pirmininko komunikacinius, efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, dėka kurių nueitas toks gražus ir prasmingas kelias. Gražių žodžių, palinkėjimų išgirdome iš tarybos narės Onos Aldonos Radčenko, atvykusių svečių. Dėkojame jiems. Netrukus į sceną buvo pakviesti „Nemakščių vyrai“ Raseinių Rajono Kultūros Centras Nemakščiuose vokalinis – instrumentinis ansamblis (vad. Juozapas Juščius). Muzikantams užgrojus pačios kojos ėmė kilnotis...

 

Padėkomis už dalyvavimą šventėje ir nuostabias dainas buvo apdovanoti visi muzikiniai kolektyvai, jų vadovai ir  Kultūrinių renginių organizatorė Nemakščiuose Lina Andrulienė. Puiki rožių puokštė įteikta renginio vedėjai Jūratei Dumskienei už suruoštą būrelio ,,Siuvinėjimas kryželiu“ rankdarbių parodą, kuri traukė visų šventės dalyvių akį. Už išmoningą vaišių stalą pirmininkas dėkojo apsukrioms šeimininkėms Daivai, Genutei, Irenai, Virginijai, Linai ir Jolantai. Šventę vainikavo nuostabios vaišės ir didžiulis gimtadienio tortas.

 

Ačiū šiems žmonėms ir organizacijoms už suteiktą paramą; Nemakščių seniūnui R. Laugaliui, Raseinių Kultūros centrui Nemakščiuose vadovams L. Andrulienei, J. Juščiui ir R. Laugaliui, E.  Šidlauskienei, A. ir R. Bertašiams.

 

Bendruomenės valdybos narė Jūratė Dumskienė

Contact form

 

Vita 2019-04-15 13:30:29 IP: 81.7.86.33

Gražių turiningų metų Jums visiems užkalniškiai, nenuleiskit rankų, gražių idėjų grąžinant mūsų kaimą. Čia gera ir miela sugryšti kuomet matai , kad dar esti neabejingų ir nuostabių žmonių.Šios dienos vardadieniai